Bricole Restaurant

Lezzet Puanı
Restaurant Bricole

Alman mutfağı görece dünyada zayıf bir konumda. Berlin’de de geleneksel Alman mutfağından ziyade modern avrupa mutfağı ya da dünya mutfakları ön plana çıkmış durumda. Geçtiğimiz yıl Michelin yıldızı almış ve henüz 29 yaşında olan genç bir aşçının mutfakta olduğu Bricole mütevazi görünümlü fakat içi dolu bir restoran. Sadece tadım menüsü seçeneği sunan 5 masalı bu restoran sıcak atmosferiyle bizleri karşılıyor.

İşin başında genç bir şef (Steven Zeidler) olduğu için menü seçiminde oldukça cesur sayılabilecek seçimler yapıyor. Bir et tabağını sıradan karbonhidratlı garnitür ile sunmaktansa zıt lezzette bir sebze ile sunmayı deniyor ve başarılı oluyor.

Servis edilen 6 tabaktan hemen hepsi çok lezzetliydi. Menü sıkça değiştiği için siz gittiğinizde muhtemelen farklı mevsimsel bir menü ile karşılaşabilirsiniz. Beni asıl memnun eden ise şarap tercihleri oldu. Olabildiğince küçük üreticilere ulaşıp onların şaraplarını sunmaya çalışan çok ilgili bir sommelier ve sohbeti açıklamaları memnun ediciydi. Alman şaraplarına takılı kalmayıp Fransa ve Avusturya’dan da üreticilere ulaşmış ve onların az sayıda çıkan şaraplarını restoranda sunuyor.

Eşinizle romantik bir randevu akşamı için önerebileceğim bu restoranda ambiyans lezzet ve servis her şey oldukça yerinde ve memnun ediciydi.

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Senefelderstraße 30, 10437 Berlin, Almanya

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mekanlar