Lezzet Rehberi

Tarafsız ve Dürüst Restoran Tavsiyeleri

Amacım, her gittiğiniz yerde, en lezzetli yemekleri yiyebilmenize yardımcı olabilmek. Bunu da en tarafsız ve dürüst değerlendirmelerle sağlayacağım!

“Vedat Bey, sizden sonra o yerin yemekleri bozuldu!”

Sizlerden gelen mesajlarda en çok yakınılan husus buydu. Bu gerçeğin tabii ki her zaman farkındaydım ve uzun zamandır bunu nasıl engelleyebileceğimi düşünüyordum. Dinamik ve içeriği sürekli değişen yapısı ile bu uygulamanın çözüm sağlayacağına inanıyorum. Kalitesini düşüren restoranlar bu uygulamada kalıcı olamayacaklar. Gelen yorumlar neticesinde bunu tespit ettiğimizde listeden çıkarılacaklar. Yeni açılan ve kaliteye önem veren yerler ise gelen tavsiyeler doğrultusunda uygulamadaki tavsiyeler listesine girebilecekler.

“Restoranlara ücret karşılığı reklam hizmeti veriyor musunuz?”

Lezzet açısından tercihlerimi beğenmeyebilirsiniz veya burayı kullanırken teknik sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yöndeki eleştirilerinize büyük saygı duyuyorum. Ancak lütfen şunu kesinlikle unutmayın: Uygulamayı yaparken üzerine en çok eğildiğim şey, restoranlar ile çıkar ilişkisine girmeden düşüncelerimi sizlere en dürüst, güvenilir ve tarafsız biçimde ulaştırabilmek. Hiçbir restorana ücret karşılığı reklam hizmeti vermiyorum ve hesabımı ödüyorum.

Demokratik Bir Tavsiye Sistemi

Sistemin işleyişi de çok basit. İlk etapta, benim yıllar içerisinde ziyaret ettiğim yerleri sadece LEZZET açısından belli bir puanlamaya göre listeledim. Bundan sonraki görev ise size düşüyor.

Vereceğiniz puanlarla bu yerleri LEZZET, SERVİS, HİJYEN ve AMBİYANS açısından değerlendirebileceksiniz. Böylece bana gösterilmesi muhtemel özel muamelenin etkisini asgari düzeye indirmiş olacağız. Zamanla sadece LEZZET bakımından puanı belli bir seviyenin altına düşen yerleri, farklı zamanlarda gönüllü ekibim gizlice ziyaret edip, o yerin listede kalıp kalmaması yönünde son kararı verecekler.