Köşkeroğlu Baklava

Lezzet Puanı

Köşkeroğlu Baklava’ya yaptığım ziyaret, unutulmaz bir tatlı deneyimi oldu. Geleneksel Türk tatlılarının, özellikle de baklavanın, yüksek kalitede nasıl üretilebileceği konusunda oldukça bilgilendiriciydi. Mekan sahibiyle sohbetimiz esnasında, tatlı yapımında kullanılan malzemelerin tazelik ve kalitesinin, son ürün üzerinde ne denli etkili olduğunu bir kez daha gözlemleme fırsatı buldum.

Özellikle geleneksel baklava üzerine yapılan modern yorumlar, tatlı severler için çeşitlilik ve yenilik anlamına geliyor. Ancak mekan sahibi ve ben, geleneksel tatların korunması gerektiği konusunda hemfikiriz. Örneğin, geleneksel baklava, doğru şekilde yapıldığında zaten kusursuza yakın bir tatlı. Mekan sahibi Metin Bey’in modernize etme çabalarına rağmen, geleneksel baklavanın mükemmelliğine vurgu yapması bu konuda bizim fikir birliğimizi pekiştiriyor.

Deneyimlediğim tatlılar arasında, klasik baklava oldukça güzeldi; her katmanı ince ve ustalıkla açılmış hamur, bol fıstık ve tam kıvamında şerbeti ile gerçekten damağımı şenlendirdi. Ayrıca, elde yenilen ve daha az şeker içeren modern versiyonları da deneme fırsatım oldu. Bunlar arasında, kaymak ve fıstıkla zenginleştirilmiş, şeker oranı düşük tatlılar sağlıklı alternatifler sunuyor.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Ziya Gökalp Mahallesi Atatürk Bulvarı Deposite AVM, 34490 Başakşehir/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir