Ayna Lokantası

Lezzet Puanı
Ayna Lokantası

Ayvalık’ın sakin sokakları arasında, Ayna Lokantası adını duyduğumda, bu küçük ve özgün mekanın bana sunduklarına dair beklentilerim oldukça yüksekti. Ziyaretim sırasında deneyimlediğim lezzetler, mekanın sadeliği ve samimi atmosferiyle birleşince, gerçekten keyifli bir gastronomi yolculuğuna çıkmış oldum.

Yemeklere gelince, Ayna Lokantası’nın sunumu ve tatları üzerinde özellikle durmak istiyorum. Levrek ceviche, limon ve zeytinyağı ile marinasyonu yapılmış, kapari ve portakal kabuğu eklenerek servis edilmişti. Ceviche’nin tazeliği ve hafifliği, bölgenin zengin deniz ürünleri teklifinin bir göstergesiydi. Ancak, kullanılan limon konusunda bir değişiklik yapılabilir; çok keskindi.

Anchues ve kekikli ballı lorlu börek oldukça güzeldi. Ama özellikle tatlıların olağanüstü olduğunu belirtmek istiyorum. Zeytinyağlı dondurma uzun süre aklımdan çıkmayacak kadar lezzetliydi.

Ayna Lokantası’nın sunduğu menüden genel olarak memnun kaldım. Her bir yemek, bölgesel malzemelerle özenle hazırlanmış ve sunulmuştu.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Namık Kemal, Çarşı Cd. No:22, 10405 Cunda Adası/Ayvalık/Balıkesir

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir