Ciğerci Mahmut

Lezzet Puanı

Adana’da, İstanbul’da yediğiniz kart ve dondurucuya girmiş ciğerleri unutun ve günün başlangıcını ciğerle selamlayın. Ciğerci Mahmut eski dar yerinden biraz daha geniş yere taşınmış ama kalite aynı.

Sekiz adet ciğer şiş erkek kuzunun lifsiz kısmından ve her sabah taze geliyor dükkâna. Dört ciğere bir tek kuyrukyağı her bir şişte. Acılı açma ekmek ve lavaşla sunuluyor. Yanındaki ikramlar bence olağanüstü, ciğer kadar leziz. Taş fırında pişen bol narekşili arpacık soğan Adana’da yediklerim arasında en iyisi. Ciğerin yanında gelen ezme salatası da Adana’da bulduklarımın en iyisiydi çünkü hem malzemeler taze, turp körpeydi hem de limon yerine çok lezzetli taze turunç sıkılmıştı. (Adana’nın turunçlarına ne oldu?) En iyiler bunlarla da bitmiyor. Ciğerle çok iyi giden şalgam suyu da endüstriyel olmayan tek salgam suyuydu içtiğim. Gerçekten türünün en iyisi olan yani 5 yıldızı hak eden bir mekân Mahmut. Son derece makul fiyat.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Reşatbey Mahallesi, Ordu Cd. 36/A, 01120 Seyhan/Adana

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

2 Yorum:
Nisan 19, 2024

Ciğeri ve Adana kebabı hala başarılı. Yanında getirilen salatalar da çoğu kebapçıya göre çok üst seviyede. Bir adanalı olarak bence bir kebapçının lezzetinin önemli bir bölümünü yanında getirilen salataların malzeme kalitesi ve güzel bir şekilde soslanmış olması oluşturuyor. Maalesef bunu Adana’daki çoğu kebapçıda bulabilmek zor hale geldi.

Nisan 23, 2024

2020den beri giderim her sene 1 kere her sene ayni lezzeti yakalamak buyuk basari bu istikrari korumalari buyuk basari gercrk kebapci gercek halk dukkani hakkini veriyorlar bu isin helal olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir