Emre Mermer Ocakbaşı

Lezzet Puanı

Burası benim beklentilerime karşılık verdi mi? Bir ölçüde verdi ama benim bir ocakbaşından en önemli beklentim yerine gelmedi.

Ne gibi bir beklenti? Üzerine basarak vurgulayayım: Keyif almak. Bunun için de yemek yerken sizi otomatik pilota bağlamamaları şart. Ağır ağır yiyip aheste aheste içeceksin ve güzelce sohbet edeceksin. Lokantanın ilk görevi bu beklentiye karşılık vermek. Meze sırasına dikkat edilecek. Önce soğuk mezeler gelecek. Bir de masada devamlı bulunması gereken iki olmazsa olmaz var. Biri çıtır lavaş. Diğeri ve belki de en önemlisiyse terbiye edilip mangalda pişmiş, nar ekşili soğan ve sarımsak. İki kez söyleyip vurgulamamıza rağmen közde soğan-sarımsak hiç gelmedi. Soğuklardan yaklaşık 30 saniye sonra, masamıza ciğer ve uykuluk aynı anda geldi. Keyfimiz kaçtı.

Yemeklere gelecek olursak, ciğer iyi, uykuluksa süperdi. Gâvurdağı ve patlıcan salatasından çok etkilenmemiş ve Kurtuluş Ocakbaşı düzeyinde bulmamıştık ama ciğer ve uykulukta aynı yüksek düzeyde olduklarını düşündük. Garson kaburga denememiz için aşırı ısrarcı oldu. Kuzu kaburga Allah için düzgündü ama fazla bir iz bırakmadı. Adana satır kıymasıydı ama usta tuzu daha dengeli kullanmalı.

Kısaca bahsettiğim sorunları umarım çözerler. Çünkü bu tip bir ocakbaşına ihtiyacımız var.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Emre Mermer Ocakbaşı, FSM Mah., Atatürk Cad. No: 6, 34470, Sarıyer/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

1 Yorum
Mayıs 1, 2024

Yemekler ve mezeler cok iyi, garsonlar da bir o kadar kotu. Hayatimda bu kadar kaba ve iletisim becerisi zayif garsonun bir arada oldugunu hic hatirlamiyorum. 2 kere gittim acaba bu sefer farkli bir deneyim olur mu diye ama maalesef, asla 3. Kere gitmem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir