Hisar Balık Pişiricisi

Lezzet Puanı

Balık lokantalarında herkesin başına gelen bir sorun var. İnsan mezelere ağırlık verince doyuyor ve balığın tadını çıkaramıyor.

Burada öyle bir sorun yok, çünkü fazla meze yok. Daha çok balık ağırlıklı. İzmir’in dil balığı meşhur ama şimdi zamanı değil. Gene de bir dil şişin tadına bakmak istedik. Bu mevsim bulunan dil balıkları küçük ve yağsız. Ama güveçte bol domates ve biberle sunulduğu için korktuğum başıma gelmedi, yani balık kuru değildi. Domatesin akan suyuna bulayıp ve azıcık ızgara yeşil biber kesip ağzınıza attığınızda “vallahi hiç de fena değil” diyordunuz. Ama asıl başyapıt bu değil. Benim kolay unutamayacağım lezzet balık pişiricinin deniz levreği. Lezzetin yüzde 50’si balığın kalitesi. Diğer yüzde 50’si ise pişirmedeki maharet. En önemlisi şu: Derisiyle ve pulları alınmadan pişiyor levrek. Kullanılan mangal da özel. Öyle elektrik ya da gazlı ızgarada pişmiyor. Meşe kömürüyle ısıtılan bir mangalda pişiyor. Mangal çok sıcak, ama ateş söndükten sonra külller üstünde pişiyor levrek. Ayrıca balık direkt olarak mangala değmiyor. Telli ve açılıp kapanan özel bir ızgara içinde pişiyor. Böylece balık ağır ağır pişiyor. Adeta ‘demleniyor’.

Not: Hisar Balık Pişiricisi iki şubeye sahip olduğundan, mevcut değerlendirmenin aşağıda adresi belirtilen Kale Arkası şubesine ait olduğunu vurgulamak isteriz.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Hisar Balık Pişiricisi, Akdeniz Mahallesi, Vali Kazım Dirik Cd. No:20, 35210, Konak/İzmir

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir