Kınacı İşkembe Salonu

4
Lezzet Puanı

Günümüzde sakatatta geriye gidiyoruz. Ayak-paça yapan çok az çorbacı kaldı. Donmayan yağ ve aşırı tuza gömülü, sağlık açısından fevkalade tehlikeli bir garabet, kokoreç adı altında satılıyor.

Kimse anlamasın diye yüz parçaya bölünüp ucuz baharatla lezzetlendiriliyor. Dalak ve yürekten koparılan ciğerin ciğerlikle pek alakası yok. Peki güvenebileceğimiz ve lezzetli sakatat çorbalarını nerede içeceğiz? Bu konuda düzgün bir tavsiye gazetemizin matbaa çalışanlarından geldi. Lokantanın adı Kınacı. Hijyenik. İşkembelerini katkı maddesiz sıcak suyla temizlediklerini söylüyorlar. Bana biraz fazla bembeyaz gözüktü ama konunun uzmanı değilim. İşkembeyi denemedim. Başka çorbalar denedim. Kelle paça çorbasının içinde paça olmaması bir kusur. Ama lezzetli çorba ve kullanılan kemik eti derinlik katıyor. Öte yandan kuzu paça çorbası var. Beykoz paça gibi değil tabii. Kuzu kellesinin yanak etinden kendi kaynadığı suyla birleştirilmesinden oluşan Çürük çorba da tavsiye edilir. Patron çorbasını bayağı sevdim. Kuzu paça tereyağıyla kavruluyor, kendi suyu ve yanak eti ilave ediliyor. Roma’da işkembeli pizza yemiştim. Harikaydı. Kınacı ise bildiğim kadarıyla kokoreçli pide sunan tek lokanta. Sosu da çok leziz. Kaçırmayın. Kınacı’yı tavsiye etmek için birkaç neden daha var. Çorbalarında çeşme suyu kullanmıyorlar. Malzemeler özenle seçilmiş. Sarmısak tozu değil, Çorum sarmısağı var. Pul biberleri Antep Çavuşoğlu’ndan. Demek doğru insanlardan tavsiye gelirse iyi bir sakatat çorbacısı bulmak zor ama mümkün.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Kınacı İşkembe Salonu, Yeşilova Mahallesi, Kahramanlar Cd. No:2, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

1 Yorum
Mart 6, 2024

Ikinci kere dun gittim Kinaci’ya.
Patron Corbasi, kelle tandir siparis verdik.Gercekten gunumuzde tuzu basip herseyin lezzetinin ortuldugu bir dunyada, ozellikle de kelle tandir’in tuz olmadan ki lezzeti harikaydi.Yemegin yaninda gelen turp, tursu, roka garniturler taze .
Tatli yemeye niyetim yoktu ama, kabak tatlisi var denilince duramadim. Iyiki de durmamisim, sekeri serbete donusmemiz, tam kivaminda ve iyi bir kabaktan yapilmis, uzerin de tahin ve bol ceviz serpilmis kabak tatlisinisonbahar/kis aylarinda mutlaka deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir