Le Coucou

Lezzet Puanı

Hem özel bir günü şık bir yerde kutlayalım, hem de iyi yemekler yiyelim mi diyorsunuz? New York’un revaçta olan restoranlarından Le Coucou oldukça iyi.

Şef Daniel Rose, Chicago doğumlu ama gastronomi eğitimi Fransa’dan. Stili, Michelin 3 yıldızlı lokantaların çoğuna damgasını vuran avangard mutfaktan ziyade, klasik Fransız mutfağı stiline daha yakın. New York standartları ve kaliteye göre restoranın fiyatları nispeten makul ama şarap listesi sorunlu. Perakende fiyatları en az dörde katlamışlar. Yemeklere gelecek olursak, ilk porsiyon olan tatlımsı kırmızıbiber vinegretli soğuk vatoz balığı biraz fazla ekşiydi. Bizim kaymak benzeri taze krema ve siyah havyarlı dana dili iyiydi. Bundan sonraki iki Fransız klasiği şahaneydi. İlki, Rose’un eğitim gördüğü Lyon’dan göz kırpan, tatlı su balığından bir nevi sufle. Adı ‘quenelle de brochet’. Sos olarak da ıstakoz kemik ve kafasından elde edilen leziz bisque. Ardından nefis dana uykuluğu. Sosu domatesli krema, tarhun otu ve sherry sirkesi. Sonra midye suyundan elde edilen bir sos ve taze sebzelerle bir nevi buğulama balık. Fenerbalığı. Fransızcası ‘navarin de lotte’. Sevdim ama çok etkilenmedim. Tatlı olarak da limonlu krep sufle denedik. Çok iyi.

Ambiyansı da sevdim. Kristal avizeler, birbirine yakın olmayan masalar. Kapasite 80 kişi. Mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Le Coucou, 138 Lafayette St, New York, NY

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir