Zula Burger İstanbul

Lezzet Puanı
Zula Burger İstanbul

Elmadağ’ın ara sokaklarında gizlenmiş bir mekan Zula Burger. Bu restoran, hoş ve insanın içini açan bir atmosfere sahip. Şef Üryan ve ortağı, mekanın dekorasyonu kadar lezzete de büyük önem veriyorlar.

Menüleri sadece burgerlerle sınırlı değil, ancak burgerler öne çıkıyor. Her biri 100 gram olan burgerler, cheddar peyniri, karamelize soğan, turşu relish ve trüf kokulu mayonezle sunuluyor. Lezzetleri gayet iyi. Şükürler olsun ki, petrol yan ürünü olan trüf yağı çok az kullanılmış.

İstediğim gibi orta-az pişmiş ve içi sulu olan et taze ve kaliteli. Ancak ekmekleri biraz tatlı buldum; şekeri fazla. Bu durum, halkın böyle tatlı ekmekleri tercih etmesiyle ve aşırı sigara kullanımıyla ilintili olabilir. Çok sigara içince damak köreliyor ve özellikle aşırı tatlı ya da acılı tatları algılamaya meyilli hale geliyor.

Elmadağ’da, ara sokakların birindeki bu restoran, hoş ve insanın içini açan bir atmosfere sahip.

Şef Üryan ve ortağı, mekân dışında lezzete de önem veriyor. Kısa mönü sadece burger üzerine kurulu değil. Burgerleri 100 gram. ‘Cheddar’ peyniri, karamelize soğan, turşu ‘relish’ ve trüf kokulu mayonezle sunuluyor. Gayet iyi. Allah’tan bir petrol yan ürünü olan trüf yağı çok az kullanılmış. İstediğim gibi orta-az pişmiş ve içi sulu olan et taze ve kaliteli. Ekmekleriyse biraz tatlı buldum. Şekeri çok. Halk böylesini tercih ediyormuş. Doğrudur. Kanımca aşırı sigara kullanımıyla da ilintili. Çok sigara içince damak köreliyor ve özellikle aşırı tatlı ya da acılı tatları algılıyor.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Zula, Harbiye Çayırı Sokak No: 101/1 Şişli, İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

1 Yorum
Şubat 24, 2024

Merhaba. Öncelikle bir gurme olmadığımı belirteyim. Ancak gittiğim yerde gözümün de karnımın da doymasını beklerim. Zula da yediğim burgerin eti gercekten lezzetliydi ancak köfte 100 gram, ekmek gerçekten küçük ve ıslak hamburger boyutundaydı. Üstüne 4 kişilik bir aile için oldukça tuzlu bir fiyatı vardı. Hem de fazlasıyla tuzlu. Yani çok para verip sofradan aç kalkiyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir