Akay Çiğ Börek

Lezzet Puanı

Akay Çiğ Börek’te geçirdiğim zaman, Bursa’nın zengin yemek kültürünün sadece bir yansıması. Mekan, dört kuşağı aşkın süredir aynı yerde hizmet veren, köklü bir aile işletmesi. Çi börek, mekanın adından da anlaşılacağı gibi, buradaki yıldız ürün. Ancak sadece çiğ börek değil, diğer lezzetler de oldukça dikkate değer.

Çi böreğin dışının kıtır kıtır oluşu, içindeki kıymanın ise sulu ve lezzetli olması, ustalığın ve deneyimin bir göstergesi. Peynirli çi börek ise, akışkan bir krem peynir kıvamında ve zengin bir tada sahip. Buradaki peynirli çi börek, hafif bir reçelle tatlı olarak düşünebileceğiniz bir lezzet alternatifi sunuyor.

Akay Çiğ Börek’te, peynirli, kıymalı, sucuklu ve pastırmalı çeşitler mevcut. Her biri kendi içinde özel bir tat sunuyor ve kullanılan malzemelerin kalitesi hissediliyor. Özellikle pastırmalı çeşit, bol kaşarlı ve güçlü bir aroma ile dikkat çekiyor.

İşletme, tereyağı ve et kalitesi konusunda oldukça hassas. Kaliteden ödün vermeyen tutumları, ziyaretçilere her zaman için yüksek standartlarda bir deneyim sunuyor.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Eski, Dökmeciler Sok, Bakırcılar Çarşısı No:5, 16050 Osmangazi/Bursa

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

2 Yorum:
Nisan 19, 2024

Çibörek gayet lezzetli.klasik kıymalı tercihimiz.Mantıda oldukça iyi ve çok hafifdi . Yılların tecrübesi . Tebrikler 👏

Nisan 27, 2024

Bugün eşimle ziyaret ettik.Çıktığımızda ağzımızda kalan tek tat kızartma yağının yanıklığı oldu.Mantıyı deneme cesareti gösteremedik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir