Balıkçı Rıza

Lezzet Puanı

Gemlik sahilindeki Balıkçı Rıza, benim için beklenmedik lezzetlerle dolu bir keşif oldu. Restorana vardığımda, Gemlik’in hafif yağmurdan sonra serinlemiş havası eşliğinde denize nazır bir manzara ile karşılandım. Balıkçı Rıza’nın menüsü, geleneksel yöntemlerle hazırlanan deniz ürünleri ve yerel lezzetlerle doluydu, bu da deneyimimi daha da özel kıldı.

Mekanda denediğim çeşitli mezeler ve taze zeytin çeşitleri dikkat çekiciydi. Özellikle, Arnavut kökenli aile reçetesiyle yapılan ekmek, baharat ve cevizle zenginleştirilmişti ve mezelerle birlikte sunulduğunda lezzeti tam anlamıyla ortaya çıktı.

Balıkçı Rıza’nın sunmuş olduğu taze deniz ürünleri arasında, yerli kefalden yapılan ceviche öne çıkıyordu. Denizden yeni çıkmış gibi taze olan bu balıklar, limon ve hafif baharatlarla marine edilmiş, tadının hafif ve ferah olmasını sağlamıştı. Özellikle, yeşil domates ve çeşitli yerel domateslerle hazırlanan garnitürler, balıkların doğal lezzetlerini güçlendiren mükemmel eşlikçilerdi.

Restoranın sunduğu balıkların yanı sıra, zeytinyağlılar ve mevsim sebzeleri de benim için büyük bir zevk kaynağı oldu. Zeytinyağı kullanımındaki ustalık ve taze balıklarla hazırlanan yemekler, Balıkçı Rıza’nın menüsünde öne çıkan unsurlardı.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Kurşunlu Cumhuriyet Mahallesi, Gemlik Mudanya Yolu No:49, 16600 Gemlik/Bursa

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

1 Yorum
Nisan 16, 2024

Çok doğru bir adres açıldığı günden beri nerdeyse hergün gitmeye çalıştığım restaurant

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir