Gaziburma Mustafa

Lezzet Puanı
Gaziburma Mustafa

İstanbul’un Pendik ilçesinde, uzun yıllardır hizmet veren Gaziburma Mustafa, lezzetli börek ve baklavalarıyla tanınan bir mekan. Uzun bir aradan sonra Pendik’e tekrar uğramak ve Gaziburma Mustafa’nın meşhur lezzetlerini deneyimlemek benim için güzeldi.

Gaziburma Mustafa’nın sahibi ile sohbet etme fırsatı buldum ve mekanın tarihçesi hakkında bilgi aldım. Mustafa Bey, 1983 yılında Antep’ten İstanbul’a gelerek bu işe başlamış. Babasıyla birlikte açtıkları dükkan, zamanla Pendik’te adından söz ettiren bir tatlıcıya dönüşmüş.

Denediğim lezzetler arasında, su böreği dikkatimi çekti. Peynirli su böreği, kullanılan kaliteli peynir ve tereyağı ile damakta hoş bir iz bıraktı. Kıymalı olanı ise biraz daha sulu ve soğanlı olsaydı, lezzeti daha da öne çıkabilirdi. Bir de hamurların makine ile değil el ile açılıyor olmasını tercih ederdim.

Gaziburma Mustafa’da denediğim tatlılar içinde özellikle burmayı çok beğendim. Tereyağı ve kaliteli un kullanmışlar, özen göstermişler. Pendik’e yolunuz düşerse, tavsiye edebileceğim bir yer.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Batı, Dr. Orhan Maltepe Cd. 52/A, 34890 Pendik/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

5 Yorum:
Nisan 15, 2024

Bu lezzetin tavsiyelerinizde olması bir Pendikli olarak ve her zaman Gaziburma Mustafa müşterisi olarak gurur verici. Gerçekten inanılmaz bir lezzet ve hizmet. Teşekkürler.

Nisan 20, 2024

Uzun yıllardır sevdiklerime Gaziburmayı İstanbul’un gizli hazinesi diye tavsiye ederim. Sizinde listenizde olmasını görmek keyif verdi. Fıstıkzade ve Cevizzade benim favorilerim.

Nisan 24, 2024

Birçok baklavasını denedim. İyi olmakla birlikte Köşkeroğlu seviyesinde olmadığını söyleyebilirim.

Nisan 24, 2024

Diğer gaziburma ile karıştırılmasın. Burası gerçekten farklı. Rahmetli babamda yıllardır buradan tatlı ve börek alırdı. Anadolu yakasının en iyilerinden.

Mayıs 3, 2024

Gerçekten çok lezzetli ve kaliteli bir yerdir. Kahvaltısını deneme fırsatım olmadı ama baklava çeşitleri olarak benim için Gaziburma Mustafa, Köşkeroğlu ve Karaköy Güllüoğlu hemen hemen aynı seviyede ancak buranın sütlü nuriye baklavasını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Deneme şansı bulursanız bugüne kadar yediklerinizin aslında sütlü nuriye olmadığını anlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir