Kebapçı Halil Usta

Lezzet Puanı

Antep’e yolunuz düşer ise ve vaktiniz de varsa Halil Usta’ya uğramadan dönmeyin. Oteldeki komiden taksi şoförüne, yöre esnafından ileri gelen ailelerine kadar herkesin gönlünü ve midesini fethetmiş.

Halil Usta gerçek bir et uzmanı. 8 yaşından beri kasaplık yapıyor. Lokantasında sadece koyun eti var ve lahmacun yok. Burada yapılacak en iyi şey seçimi ona bırakmak ve lokantaya aç gitmek. Önümüze gelenleri sayayım: Terbiyeli kuşbaşı, simit kebap, pirzola, buttan beyaz et, terbiyeli küşneme, kekikli naneli kuşbaşı, sebzeli kebap. Halil Usta’yı ön plana çıkaran özellikler şunlar: Etten çok iyi anladığı için iyi seçim yapıyor, etleri çok başarılı ve her biri farklı terbiye ediyor, fazla pişirmediği ama odun ateşinde ve usul usul pişirdiği için etleri kurutmuyor ve kaya tuzu kullandığı için etin lezzetini ortaya çıkarıyor. Koyun yerine kuzu eti bulabilse bu özellikleri onu dünyanın sayılı et lokantaları arasına sokabilir. Öte yandan küspe ile beslenmeyen Antep koyunu lezzetli fakat gerçek bir kıvırcık kuzu kadar körpe değil.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Halil Usta, Karşıyaka Mah., Tekel Cad. Öcükoğlu Sok. No:6, 27500 Şehitkamil/Gaziantep

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

1 Yorum
Nisan 11, 2024

Merhabalar ,
Önerinizle birlikte buraya geldik.
Söylediğiniz gibi lezzet kısmı doğruydu. Ancak bizlere yaptıkları muamele o kadar kötüydü ki. Sizler ünlü olduğunuz için muhtemelen mükemmel bir şekilde ağırlanıyorsunuz. Pirzola söylemeden lahmacun yazmadılar. Türlü türlü yalanlar söylediler fırın bozuldu diyip diğer et siparişi veren insanlara lahmacun verdiler. Gerçekten çok üzüldük Ankaradan gelip bu kadar kötü bir muamele bizi çok üzdü. Bu sebeple sizlerle de paylaşmak istedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir