Kelleci Pala’nın Yeri

4
Lezzet Puanı

Kelleci Pala Ahmet, İzmir-Aydın yolu üzerinde, Oğlanağası mevkiinde bir mekan. Son derece sıcak ve sevimli. Güzel bir bahçesi var. Güzel havaların sürdüğü bugünlerde, kırda kurulmuş bir masada leziz bir yemek yemenin zevki başka…

Bahçeye salıncaklar kurulmuş. Çoluk çocuğun sıkılmayacağı, ailece oturup eğlenebileceğiniz bir mekan. En önemlisi, beklentileri karşılıyor. Ne olabilir ki, insanın bu tip bir mekandan beklentisi? Güleryüzlü servis. Yöresel mezeler. Otantik lezzetler. Adı üzerinde, buranın spesiyali ‘kelle’. Kuzu kellesi. Ama mezeleri de yabana atmamalı. Etlerden önce masanız şöyle güzelce donatılıyor. Yoğurt çok güzel görünüyor. Tadınca, tam yağlı olduğunu ve hafif ekşi koktuğunu anlıyorsunuz. Belli ki doğal maya kullanılmış. Fabrikasyon yoğurt değil. Koyun ve inek sütünün karışımıymış. Nefis bir salata tabağı duruyor önünüzde. İçinde taze roka, kuzu kulağı ve taze sarımsak var. Rokanın en lezzetlisi, ekşimsi-kekremsi ve emsalsiz lezzetiyle kuzu kulağı ve kıtır kıtır taze sarımsak… Malzeme bu kadar güzel ve taze olunca, sos istemez.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Kelleci Pala'nın Yeri, Oğlananası Cumhuriyet Mah 7033 Sok No10/2, 35475 Menderes/İzmir

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

2 Yorum:
Şubat 19, 2024

kokoreç için İzmir in en iyisi diyebilirim.

Nisan 11, 2024

Merhaba tavsiyeniz üzerin gittik şu an oradayım fakat maalesef kelle full kıllı çıktı geri gönderdik. Hiç bu durum içinde gayet rahat bir şekilde bazen kıl çıkabiliyor ki full kıllı idi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir