Nappo Kanyon

Lezzet Puanı

Bir pizzanın iyi olup olmadığını nasıl anlarız? Kullanılan un ne? Hamur ne kadar mayalanmış? Taş fırında mı pişiyor? Bu soruları sorduktan sonra Nappo’nun pizzasını değerlendirebiliriz.

Nappo’nun kurucusu Özgür (Kılınçlar) Bey’in pizzaları gerçek Napolitan. Çok başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Bunun nedenleri: Her şeyden önce kullanılan un sert durum buğdayı. Torinolu küçük ölçekli bir üretici olan Bongiovanni’nin unu… Un tek tarla buğdayından üretilmiş. 00 tipi olmanın ötesinde sertlik derecesi 300… Su kaldırıyor. Glüten değeri yüzde 14.

İkincisi, pizza hamuru uzun sürede mayalanmış ve çok az maya kullanılmış. Bir pizzada 0.1 gram maya. Hamur taş fırında ve yüksek ısıda kısa sürede pişmiş. Gözenekli. Kenarları kabarık. Ortası yumuşak. Önemli başka bir faktör malzemeler… Domates ve reyhan kalitesi çok iyi. Peynir ve salam kalitesi iyi. Malzemeler ne çok ne az kullanılmış.Nasıl mı yemeli? Makasla keserek. Önceden dilimlenirse dilimler tabaktan kalkarken altı ıslanıyor ve kalite olumsuz etkilenebiliyor.

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Kanyon AVM, Kat: G Büyükdere Cad. No:185 Şişli/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

2 Yorum:
Mart 19, 2024

İstanbul’da Kanyon , İzmir’de Mavibahçe ve Nappo Pizza bence 1 numara..

Nisan 15, 2024

Vedat Bey tavsiyeniz ile bir akşam yemeğini Nappo Kanyon’da yedik. Sizden çok şey öğreniyor ve sayenizde harika lezzetlere erişiyoruz. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir