Sahil Restaurant

Lezzet Puanı

Meyhane denklemi çok basit: Endüstriyel soğuk meze artı bol biber ve kekikli, dondurulmuş sıcak deniz ürünü eşittir para… Sahil, bu denklemin tamamen dışında, pırıl pırıl bir meyhane.

Öncelikle mezeler dışarıdan tedarik edilmiyor. Kendileri hazırlıyor. Sonra her şey taze. Daha da önemlisi leziz. Bana göre en ilginç olanı mutfağın başındaki Cemal Bey ve oğlunun hiçbir gastronomi eğitimi olmaması ve amatör bir ruhla kendi damaklarına uygun yemek pişirmeleri. Eğer aşçılar doğuştan kabiliyetli ve damak zevkleri gelişmişse bence çok iyi. Çünkü belirli kalıpların dışına çıkıp amatör bir ruhu kaybetmemek bu şekilde mümkün. Aşçılar Kastamonulu olunca mantar sevmemeleri mümkün mü? Burada her zaman güzel mantar mezeleri bulunuyor. Tedarik zincirlerinin daha çok organik ve yöresel pazarlar olması da başka bir özelliği. Tüm bu faktörler bir araya gelince ortaya hem üst düzey, hem değişik, hem de mevsimsel bir mutfak çıkıyor. Kısacası farklı zamanlarda farklı yemekler bulmak mümkün. Müdavimi olunacak bir mekân burası. Son ziyaretimdeki izlenimimse şu; genel olarak hâlâ İstanbul’un en iyi meyhanelerinden-balık lokantalarından biri olsalar da, bazı tutarlılık sorunları yaşıyorlar. En büyük sorunu ise balıkların bazılarını çok pişirerek kurutmaları ve yanlış biberli soslarla servis etmeleri.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Sahil Restaurant, Balat Mahallesi, Mürselpaşa Cd. No:245, 34087 Fatih/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

1 Yorum
Mart 19, 2024

Vedat bey sayesinde keşfettik burayı,Vedat Beyin sayesinde çok memnun kaldığımız yani tatların zirve yaptığı mekanlardan.tavsiye ediyorum ama salaş meyhane unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir