Ozzie’s

5
Lezzet Puanı

UYARI! Bu işletme yakın zamanda daha büyük bir yere taşındı. Bu tür değişiklikler kaliteyi etkileyebilmektedir. Bu sebeple aşağıdaki yorumları bu bilgiler ışığında okumanız tavsiye olunur.

Kokoreç. Altı aylık kuzudan yapılması gerekir. Kuzu gömlek yağı ve kuzu bağırsağı ve kuzu uykuluğu… Kolay değil ve pahalı. Bir kuzudan 30-70 gram gerçek uykuluk yani ‘thymus gland’ çıkıyor ve kilosu 300 TL. Bu durumda dışarıda, seyyar satıcılarda ve zincirlerde yediğiniz kokoreçlerin kuzu kokoreci olma şansı yok. İçlerinde ne olduğunu kokoreci hazır alan da bilmez. En iyi ihtimalle kimyasal kostikle temizlenmiş kart dana bağırsağı diyelim. Halka halka kesilirse lezzeti çiklet gibi olur çünkü serttir. Bu yüzden ince kıyılır ve bol bol baharatlanıp ekmek içine konulur. Donmuş kuyrukyağı kullanılmışsa da biraz soğuyunca yağ donar. Hem lezzet hem de sağlık açısından tüketilmesi tavsiye edilmez. Nihayet Dolapdere’de güvenebileceğim, hijyenik ve lezzetli kuzu kokoreç yapan bir minik dükkân buldum. Çok sevimli ve idealist biri olan Oğuzhan Sayı ve kız kardeşinin işlettiği, sevimli bir mekân. Tertemiz ve sade. Mekâna girdiğinizde ilk dikkati çeken, babadan kalma tarihi kokoreç ızgarası ve her yerin tertemiz olması. Sadece dört masa olduğu için rezervasyon da şart.

Vedat Milor

Porsiyon kokoreçi ince kıydırmak yerine büyük parçalar halinde istemenizi tavsiye ederiz. Sosisi gerçekten özel. Mangal ateşi dengeli bir biçimde sinmiş ve lezzeti derinleştirmiş. Sosisin dış katmanının kömürleşmesinin önüne geçilirse daha da iyi olacaktır. Çeyrek sucuk ise çok ince kesildiği için menüdeki en zayıf yemek denilebilir.

Tavsiye Ekibi

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Ozzie's, Asmalı Mescit Mahallesi, Tünel Geçidi, General Yazgan Sk. 3B, 34430 Beyoğlu

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Restorana alternatif önerecekseniz lütfen buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir