Sankai by Nagaya

Lezzet Puanı
Sankai by Nagaya

Seyahat etmek ve yeni lezzetler keşfetmek, bana göre bir tutku işidir. İstanbul'daki son gastronomik duraklarımızdan biri olan Sankai by Nagaya, Japonya'nın zarif mutfak kültürünü bizlere sunmayı amaçlayan bir restoran.

Restoran, yalnızca Türk deniz ürünleri kullanarak Japon mutfağının özünü yansıtan bir menü sunuyor ve bu, onları diğer Japon restoranlarından ayrılan en önemli özellik olarak öne çıkıyor.

Deneyimimde, restoranın mevsimin temalarına uygun olarak hazırlanan hassun tabağı, hem damak zevkime hitap etti hem de gözlerime ziyafet sundu. Klasik Japon çorbasından, lezzet katmanlarının mükemmel uyumuna tanık olduğum nigiri suşilere kadar her şey, hünerli ve dikkatli bir hazırlık sürecinin ürünüydü.

Vagyu etinin lezzeti ve pişirme tekniği, dünyanın herhangi bir yerinde bir Michelin yıldızı almış bir restorandakine kıyasla mükemmel derecede idi. Ağır ve hassas bir pişirme sürecinin ardından sunulan et, yanında gelen sukiyaki sosu ve kıtır garnitürlerle lezzet profili zenginleştirilmişti.

Tatlı olarak sunulan kuri ise, bu lezzet yolculuğunu mükemmel bir şekilde noktaladı. Geleneksel bir Fransız tatlısının, Japon felsefesiyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan bu yaratıcı sunum, tatlıyla ekşinin muhteşem birlikteliğine dair güçlü bir izlenim bıraktı.

Sankai by Nagaya’yı ziyaret etmek, sadece yemek yemek değil, aynı zamanda kültürel bir deneyim yaşamak anlamına geliyor. Bu restoranda mutlaka denemeniz gereken yemekler arasında hassun tabağı, wagyu eti ve kuri tatlısı yer alıyor. Her biri, bu restoranın neden özel olduğunu size gösterecek lezzetler.

Tavsiye Yemekler

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres
Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir